Hakkımızda

Özel Yeditepe Atlas Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi  Psikolojik Danışman Günnur UÇAR ve Psikolojik Danışman ve Uzman Okul Öncesi Öğretmeni Özgür ÖZER’in  girişimleriyle  2008 yılında resmi olarak eğitim öğretime başlamıştır.

Merkezimizde:

Zihinsel Engelliler Destek Eğitim Programı,

Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Destek Eğitim Programı,

Özel Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı olmak üzere 3 eğitim programı yürütmektedir.

Alanında uzman terapist ve eğitimci olarak:

Eğitim Koordinatörü,

Uzman Psikolog,

Psikolojik Danışman,

Özel Eğitim Sınıf Öğretmenleri,

Uzman Okul Öncesi Öğretmenleri,

Çocuk Gelişimciler ve yardımcı personel çalışmalarını sürdürmektedir.

Merkezimizin faaliyetleri arasında ayrıca dil ve konuşma bozukluklarına yönelik uygulamalar, spor ve hareket çalışmaları, dans ve hareket terapisi uygulamaları, erken çocukluk yoğunlaştırılmış programlar vardır.

Hizmetlerimizle ilgili bilgi ve görüş almak için :

Bilgi alabilirsiniz.

Telefon:

0 554 371 79 15

0 554 371 79 16

0 212 210 03 90

Mesaj bırakabilirsiniz :  Whats App : 0 554 371 7915

Mail atabilirsiniz : yeditepeatlas@gmail.com

VİZYON:

Özel Eğitim, Aile Eğitimi ve Rehberlikte  Bilimsel, çağdaş, ilkeli hizmetler sunan, alanında lider ve öncü  bir kurum olmaktır.

MİSYONUMUZ:

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon alanında  görevini yerine getirirken;

İşbirliği ve uyum içinde çalışmayı ilke edinen, işinden zevk alabilen, özel eğitime gereksinim duyan bireylerin bağımsız yaşama becerilerini kazanmaları ve toplum içinde üretken olarak yerlerini almaları gerektiğinin  bilincinde olan eğitimcileri ve tüm çalışanları ile özel eğitim, rehabilitasyon, rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerini  etkin, güvenilir, güler yüzlü olarak  ve bilimsel çerçevede  sunmak, toplumun özel eğitimin önemi hakkında bilinçlenmesini sağlamaktır.

 MERKEZİMİZİN AMAÇLARI

  1. Eğitim öğretim kurumlarındaki özel eğitime gereksinimi olan öğrencilere destek eğitimi vermek.
  2. Erken çocukluk döneminden yetişkinlik çağına kadar özel eğitime gereksinimi olduğu saptanmış bireylerin gelişimleri konusunda ailelerini bilgilendirmek ve bilinçlendirmek,
  3. Erken çocukluk döneminden yetişkinlik çağına kadar özel eğitime gereksinimi olduğu saptanmış bireylerin bireysel farklılık ve ihtiyaçlarına uygun olarak uygun eğitim programları ile gelişim ve eğitimlerini sağlamak.
  4. Ailelerine,  öğretmenlerine ve kendilerine gerekli rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetlerini sunmak.
  5. Toplum içinde engellilerinde var olması için gerekli kabulü sağlamak için çalışmalar yapmak.

İLKELERİMİZ:
Bilimsellik
İnsan Sevgisi
İnsan haklarına saygı
Hoşgörü
Sürekli Gelişim
İşbirliği ve Etkileşim

Terapistlerimiz

Banu KESKİN ÖZER – Uzman Psikolog –  (Kurum Müdürü)

İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü bitirdikten sonra aynı bölümde Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 1997-2009 yıllarında Şişli Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde , 2009-2010 yılında Çayırönü İ.Ö.O.’nda Psikolojik Danışmanlık yaptıktan sonra Devlet Memurluğundan istifa etmiştir. 2010 yılı Eylül Ayı’nda Kurumumuzda Psikolog olarak görev yapmıştır. 2012 Mayıs Ayı’ndan itibaren de Kurum Müdürlüğü görevini üstlenmiştir.

Günnur UÇAR (Psikolojik Danışman)

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler Bölümü mezunudur. Kahramanmaraş R.A.M.’nde 3 yıl, Şişli Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde 10 yıl Özel Eğitim Bölüm Başkanlığı, Rehberlik ve Psikolojik Hizmetler Bölüm Başkanlığı ve 10 yıl Müdür Yardımcılığı görevi yapmıştır. 2 yıl Müdür Vekilliği  yaptıktan sonra kendi isteği ile Emekliye ayrılmıştır. Kurumumuzun  Ocak 2008’den  Mayıs 2012’ye kadar Müdürlüğünü yapmıştır.  Şu anda kurumumuzun psikolojik  danışmanlık ve planlama koordinatörlüğü görevini  sürdürmektedir.

Özgür ÖZER (Psikolojik Danışman – Uzman Okul Öncesi Öğretmeni – Dans Hareket Terapisti )

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü 2000 yılı mezunudur. Sınıf Öğretmenliği Sertifikası vardır. Marmara Üniversitesi Okul Öncesi alanında Yüksek Lisans Eğitimini 2015 yılında bitirmiştir. Maçka İlköğretim Okulu ve FMV Özel Ayazağa Işık Anaokulu Psikolojik Danışmanlık görevlerinden sonra Kurumumuzda 2008 tarihinde ”Psikolojik Danışman” olarak göreve başlamıştır. Ayrıca İstanbul Bilgi Üniversitesi Dans Hareket Terapisti Sertifika Programını bitirerek Dans Hareket Terapisti olmuştur.

Nur DEMİREZER (Halkla İlişkiler Sorumlusu)

1987  Osmaniye doğumludur.  İlk , orta ve lise eğitimini Osmaniye’de tamamlamıştır. Kadirli Anadolu Kız Meslek Lisesi Çocuk  Gelişimi  Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2003 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünü tamamlamıştır.  Çeşitli özel eğitim merkezleri ve anaokullarında staj yapmış, özel eğitim öğrencileriyle çalışmış, 2016 yılı Mart ayından itibaren Merkezimizde görev yapmaya başlamıştır.

Güner ADIYAMAN  (Özel Eğitim Sınıf Öğretmeni)

Zonguldak Öğretmen Okulu mezunu olup, 20 yıl Öğretmenlik yaptıktan sonra emekli olmuştur. Daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği Kursu’na katılmış olup, 6 ay bir Özel Eğitim Kursu’nda görev yaptıktan sonra Kurumumuzda 07.02.2008 tarihinde “Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni” olarak göreve başlamıştır.

Nihan SEÇGÜN (Psikolojik Danışman) 

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler Bölümü mezunu olup,çeşitli illerde Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinde ve Okullarda Psikolojik Danışmanlık görevi yapmıştır.Ayrıca bir Özel Eğitim Okulu’nda Yöneticilik görevinde bulunmuştur. Kurumumuzda 13/01/2010   tarihinde “Destek Eğitimi Rehber Öğretmeni” olarak göreve başlamıştır.

Fatma BAYRAM  (Özel Eğitim Sınıf Öğretmeni)

Kastamonu Eğitim  Enstitüsü mezunudur. 25 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra emekli olmuştur. Emeklilikten sonra Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği kursuna katılmış ve çeşitli rehabilitasyon merkezlerinde  çalışmıştır. 27.10.2011 tarihinden itibaren de   Kurumumuzda   çalışmaktadır.

Alper DEMİREZER (Özel Eğitim Sınıf Öğretmeni)

Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunudur.  Mezuniyet sonrasında resmi bir ilköğretim okulunda , özel eğitim okulunda ve dersanelerde öğretmenlik  yapmıştır. Daha sonra MEB Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği Kursu’na katılmıştır. 11.10.2010 tarihinde Kurumumuzda göreve başlamıştır.

Zeyneb MİNAZ (Okul Öncesi Öğretmeni)

1992 İstanbul doğumludur. İstanbul Aydın Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nü bölüm 2. ‘si olarak tamamlamıştır.  Üniversite yılları süresince Van Çocukları Projesi, Suça Karışmış Çocukları Hayata Kazandırma Projesi gibi sosyal sorumluluk projelerinde görev almıştır. Çocuk Resimleri Analizi, Etkili  İletişim ve Sınıf  Yönetimi Sertifikalarına sahip olan öğretmenimiz  2016 Şubat Ayı’ndan itibaren Kurumumuzda çalışmaya başlamıştır.

Yeşim EKİM (Yardımcı Öğretmen)

İstanbul Aydın Üniversitesi “Çocuk Gelişimi ve Eğitimi öğretmenliği Mezunudur. 1,5 yıl Özel Eğitim Merkezi’nde 2 ay bir İlköğretim Okulu’nda çalışmıştır. Kurumumuzda 07.02.2008 tarihinde göreve olarak göreve başlamıştır. Okul öncesi okuma yazma, matematik Otistik Çocuklar Eğitim Programı (OÇİDEP), drama ve yaşam koçluğu sertifikaları bulunmaktadır.

Ahmet KARACA (Şöför)

23 yıl kendine ait işletmesini çalıştırdıktan sonra emekli olmuştur. Emeklilikten sonra  Green Peace’de 4 yıl servis şoförlüğü yapmıştır. 11.10.2011 tarihinden bu yana kurumumuzda çalışmaktadır.

Zülfiye KURT (Yardımcı Hizmetler)

İlkokul mezunu olup, daha önce 2 yıl bir Özel Eğitim Okulu’nda Yemekhane ve Yardımcı Hizmetler Bölümü’nde, 2 yıl bir tekstil firmasında görev yapmıştır. 2008 tarihinden itibaren Kurumumuzda “Yardımcı Hizmetli” olarak göreve başlamıştır.